Senaste resultat
Antal: 390
To 2019-06-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
694 | P04 | 18:30 | Älvsjö AIK U15 - Täby FK FA | 1-2 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
739 | F06 | 15:50 | Saltsjöbadens IF - Enskede IK F06 Söderort | 1-0 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
754 | F05 | 11:00 | Älvsjö AIK F05 - Hammarby IF FF F05 Akademi | 1-2 | Älvsjö IP 1 | FINAL |
To 2019-05-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
692 | P04 | 14:30 | Nacka FC - Älvsjö AIK U15 | 1-2 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
723 | P06 | 13:00 | Sollentuna FK Norrviken - IF Brommapojkarna 4U | 1-0 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
708 | P05 | 11:30 | IF Brommapojkarna 4 - Mälarhöjden IK | 2-3 (STR) | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
707 | P05 | 10:00 | IFK Haninge - Hammarby IF FF 8 | 3-1 (FL) | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 |
Sö 2019-05-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
693 | P04 | 19:00 | Täby United - Täby FK FA | 0-1 | Skarpäng | Semifinal 2 | |
722 | P06 | 09:00 | Saltsjö-Boo IF - AIK P06U | 2-3 | Saltsjöbadens IP | Semifinal 1 |
Fr 2019-05-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
690 | P04 | Karlbergs BK 04 - Täby United | 6-7 (STR) | 1/4-final 3, Uppskjuten |
On 2019-05-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
688 | P04 | 19:30 | IFK Österåker P04 - Nacka FC | 1-2 | Åkersberga IP2 | 1/4 final 1, uppskjuten |
To 2019-05-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
721 | P06 | 19:15 | IF Brommapojkarna 4U - Hässelby SK FF P06-3 | 1-0 | Hässelbygårds BP1 | 1/4-final 4, Uppskjuten |
Sö 2019-05-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
718 | P06 | 16:30 | Sollntuna FK Viby - Saltsjö-Boo IF | 1-3 | Sollentuna Fotbollshall | 1/4-final 1 ( plantid 16.00-1 |
On 2019-05-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
760 | F04 | 16:30 | Saltsjö-Boo IF - Spånga IS | 1-3 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
759 | F04 | 15:00 | Älvsjö AIK - Vasalund | 5-0 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
601 | F08-17 | 14:15 | Värmdö IF - Sollentuna FK | Dolt | Sollentuna bollhall | ||
753 | F05 | 13:30 | Hammarby IF FF F05 Akademi - Älta IF F05 | 2-0 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
752 | F05 | 12:00 | Älvsjö AIK F05 - Vendelsö IK | 2-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
738 | F06 | 10:30 | Täby FK F06:2 - Enskede IK F06 Söderort | 6-7 (STR)(FL) | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
737 | F06 | 09:00 | Saltsjöbadens IF - Åkersberga BK | 3-2 (FL) | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 |
Sö 2019-04-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
734 | F06 | 18:00 | Åkersberga BK - Hanviken | 5-2 | Åkersberga Sportcentrum | 1/4-final 2 | |
706 | P05 | 10:30 | Mälarhöjden IK - Älvsjö AIK Blå | 2-1 | Hägerstensåsens BP | 1/4-final 4 |
Må 2019-04-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
736 | F06 | 18:15 | Vendelsö IK - Enskede IK F06 Söderort | 1-3 | Enskede IP 3 | 1/4-final 4, Uppskjuten |
Sö 2019-04-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
703 | P05 | 19:00 | Enebybergs IF - IFK Haninge | 0-4 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
728 | F06 | 17:30 | Hanviken - BP F06-3 | 2-0 | Trollbäckens IP | 1/8-final 4 | |
691 | P04 | 17:30 | Brommapojkarna 5 Röd - Täby FK FA | 1-3 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 4 | |
689 | P04 | 14:30 | Älvsjö AIK U15 - Arameisk syrianska p 04 | 3-0 (WO) | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
719 | P06 | 11:00 | Hammarby IF p-06-6 - AIK P06U | 0-3 | Älvsjö IP 1 | 1/4 final |
Lö 2019-04-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
602 | F08-17 | 15:00 | Sollentuna FK - Älvsjö AIK F08 Vit 2 | Dolt | Älvsjö IP 5 | ||
599 | F08-17 | 14:15 | Orminge FC - Rönninge Salem Fotboll | Dolt | Älvsjö IP 4 | ||
123 | F08-1 | 13:00 | Orminge FC - Älvsjö AIK F08 Vit 1 | Dolt | Älvsjö IP 5 | ||
681 | P04 | 12:00 | Nacka FC - Kista SC | 1-0 | Nacka IP | 1/8-final 2 | |
684 | P04 | 10:30 | Karlbergs BK 04 - DIF P04-2 | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 5 | |
751 | F05 | 09:00 | IFK Vaxholm - Älta IF F05 | 0-3 | Waxholms IP | 1/4-final 4 | |
731 | F06 | 09:00 | Bele Barkarby FF - Vendelsö IK | 0-3 | Veddestavallen | 1/8-final 7 |
Fr 2019-04-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
696 | P05 | 19:00 | IFK Haninge - Tyresö FF P05 Röd | 6-1 | Torvalla IP 3 | 1/8-final 2 | |
598 | F08-17 | 18:00 | Mälarhöjden F-08 - Orminge FC | Dolt (WO) | Sicklavallen |
To 2019-04-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
685 | P04 | 19:30 | Täby United - Åkersberga BK | 1-0 | Eriklund | 1/8-final 6 |
On 2019-04-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
686 | P04 | 20:00 | Brommapojkarna 5 Röd - Enebybergs IF | 4-0 | Bromstens IP | Bästa 3:a från grupp 1,2,3 o 6 |
Sö 2019-03-31
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
732 | F06 | 19:45 | Enskede IK F06 Söderort - IFK Österåker FK | 3-1 | Enskede IP | 1/8-final 8 | |
687 | P04 | 18:00 | IF BP 4 - Täby FK FA | 1-2 | Skarpängs IP | Näst bästa 3:a från grupp 1,2, | |
680 | P04 | 17:00 | IFK Österåker P04 - Brommapojkarna 5 Svart | 2-0 | Åkersberga IP, Österskär | 1/8-final 1 | |
720 | P06 | 15:40 | Sollentuna FK Norrviken - Spånga IS P06:2 | 6-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
510 | P09-2 | 15:00 | Boo FF P09:10 - Pappas Pojkar FF | Dolt | Fotbollshallen - Brunna IP | ||
702 | P05 | 11:40 | Älvsjö AIK Blå - Hammarby P05 lag 3 | 3-0 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 8 | |
705 | P05 | 10:20 | Norrtulls SK 1 - IF Brommapojkarna 4 | 0-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
704 | P05 | 09:00 | Hammarby IF FF 8 - Sollentuna FK P05 Nord | 5-3 (STR) | Älvsjö IP | 1/4-final 2 |
Lö 2019-03-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
750 | F05 | 17:00 | Hammarby IF FF F05 Akademi - Danderyds SK | 4-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
749 | F05 | 15:40 | Vendelsö IK - Enebybergs IF F05 | 2-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
697 | P05 | 15:00 | Reymersholms IK - Hammarby IF FF 8 | 1-2 | Tantolundens BP | 1/8 final | |
748 | F05 | 14:20 | Älvsjö AIK F05 - Saltsjö-Boo IF F05 | 2-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
735 | F06 | 11:40 | Täby FK F06:2 - Hammarby F06 | 2-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
700 | P05 | 11:30 | IF Brommapojkarna 4 - Bro IK | 6-0 | 1/8-final 6 | ||
733 | F06 | 09:00 | Jarlabergs IF - Saltsjöbadens IF | 0-2 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
713 | P06 | Vasalunds IF A - AIK P06U | 8-9 (STR) | 1/8-final 4 |
Fr 2019-03-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
741 | F05 | 19:30 | Saltsjö-Boo IF F05 - Ekerö IK 2 | 2-0 | Myrsjö IP2 | 1/8-final 2 | |
757 | F04 | 19:20 | Saltsjö-Boo IF - IK Frej Täby | 3-0 (WO) | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
682 | P04 | 18:45 | Älvsjö AIK U15 - Saltsjöbadens IF | 12-0 | Solberga BP | 1/8-final 3 | |
695 | P05 | 18:00 | Enebybergs IF - IFK Viksjö | 3-2 | Enebybergs IP | 1/8-final 1 | |
756 | F04 | 18:00 | Brottby SK - Vasalund | 0-3 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
698 | P05 | Ekerö IK Blå - Sollentuna FK P05 Nord | 2-4 | 1/4-final 4, Uppskjuten |
To 2019-03-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
710 | P06 | 20:15 | Sollntuna FK Viby - Täby FK p06:6 svart | 3-2 | Norrviken IP | 1/8-final 1 SFK Viby-Täby FK | |
13 | F04-1 | 20:00 | Spånga IS - Saltsjö-Boo IF | 1-0 | Nälsta BP | ||
712 | P06 | 19:30 | Hammarby IF p-06-6 - IFK Viksjö | 4-1 | Vårbergs IP | 1/8-final 3 | |
717 | P06 | Bele Barkarby P 06 svart - Hässelby SK FF P06-3 | 3-4 (STR) | Hässelby IP | 1/8-final 8 |
On 2019-03-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
701 | P05 | 19:00 | Mälarhöjden IK - Hanvikens SK Lag Vit | 4-3 | Vårbergs IP | 1/8-final 7 | |
699 | P05 | 18:00 | Mälarhöjden IK 2 - Norrtulls SK 1 | 0-2 | Vårbergs IP | 1/8-final 5 |
Sö 2019-03-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
187 | P04-4 | 18:00 | Saltsjöbadens IF - Arameisk syrianska p 04 | 1-6 | |||
745 | F05 | 16:00 | Järla IF - Danderyds SK | 2-4 | Myrsjö IP | 1/8-final 6 | |
171 | P04-1 | 15:00 | IFK Österåker P04 - Enebybergs IF | 0-0 | Åkersberga IP, Österskär | ||
519 | P09-2 | 15:00 | Pappas Pojkar FF - TFK 09:10 | Dolt | Fotbollshallen - Brunna IP | ||
744 | F05 | 14:15 | Hammarby IF FF F05 Akademi - Järla IF VIT | 6-0 | Stadshagens IP | 1/8-final 5 | |
484 | P09-1 | 13:00 | Boo FF P09 mix - Stureby SK Blå | Dolt | Boovallen | ||
14 | F04-1 | 12:00 | Brottby SK - Vasalund | 0-6 | Össeby IP | ||
727 | F06 | 11:00 | Åkersberga BK - Hässelby SK | 2-1 | Åkersberga Sportcentrum | 1/8-final 3 | |
317 | P06-6 | 09:00 | Enskede P06 Blå - IFK Viksjö | 0-3 | Enskede IP | ||
716 | P06 | 09:00 | IF Brommapojkarna 4U - Hammarby IF 06-4 | 3-2 | Vårbergs IP | 1/8-final 7 | |
268 | P05-6 | Sollentuna FK P05 Nord - IF Brommapojkarna 4 | 2-5 |
Lö 2019-03-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
726 | F06 | 14:30 | Saltsjöbadens IF - Rönninge Salem Fotboll (RSF) | 3-2 | Saltsjöbadens IP | 1/8-final 2 | |
204 | P04-5 | 14:00 | Kista SC - Åkersberga BK | 4-2 | Ärvinge BP | ||
742 | F05 | 14:00 | Vendelsö IK - IF Brommapojkarna 3 | 2-0 (STR) | Vendelsömalmsskolan | 1/8-final 3 | |
252 | P05-4 | 14:00 | Spånga IS P05-2 - Ekerö IK Blå | 0-6 | Träkvistavallen KG2 | ||
259 | P05-5 | 14:00 | Hammarby IF FF 8 - Mälarhöjden IK 2 | 1-7 | Axelsbergs BP | ||
746 | F05 | 13:00 | IFK Vaxholm - Saltsjöbadens IF | 3-0 | Vaxö IP | 1/8-final 7 | |
4 | F04-1 | 12:00 | Vasalund - Älvsjö AIK | 2-2 | Skytteholm C | ||
191 | P04-4 | 11:30 | Saltsjöbadens IF - Brommapojkarna 5 Svart | 3-3 | Saltsjöbadens IP | ||
495 | P09-1 | 11:00 | Hammarby IF 20 - Boo FF P09 mix | Dolt | Bellevue BP | ||
729 | F06 | 10:00 | Täby FK F06:2 - Älvsjö AIK FF F06 Blå | 6-4 (STR) | Näsbydalsskolan | 1/8-final 5 | |
77 | F06-4 | 10:00 | Bele Barkarby FF - Hanviken | 2-1 | Strömvallen | ||
323 | P06-6 | 09:00 | Enskede P06 Blå - Reymers P06:2 | 2-1 | Enskede IP |
Fr 2019-03-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
743 | F05 | 19:15 | Enebybergs IF F05 - Ekerö IK | 3-0 | Enebybergs IP | 1/8-final 4 | |
17 | F04-1 | 18:50 | Älvsjö AIK - Spånga IS | 0-0 | Älvsjö IP 1 |
Må 2019-03-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
263 | P05-5 | 19:00 | Norrtulls SK 2 - Ekerö IK Gul | 0-3 | Enskede IP |
Sö 2019-03-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
555 | F07-1 | 18:45 | Stuvsta IF Grön - Sickla IF 1 | Dolt | Sicklavallen | ||
41 | F05-3 | 18:00 | Järla IF VIT - Vendelsö IK | 0-1 | Myrsjö IP | ||
126 | F08-1 | 14:30 | Värmdö IF - Orminge FC | Dolt | Värmdövallen | ||
184 | P04-3 | 14:30 | Täby FK FA - Spånga IS FK | 7-1 | Spånga IP | ||
72 | F06-4 | 11:20 | Bele Barkarby FF - Bro IK | 2-1 | Kungsängens IP | ||
19 | F04-1 | 11:15 | Saltsjö-Boo IF - IK Frej Täby | 1-2 (1-1) | Boovallen1 | ||
261 | P05-5 | 11:00 | Ekerö IK Gul - Mälarhöjden IK 2 | 2-7 | Axelsbergs BP | ||
65 | F06-3 | 11:00 | IFK Vaxholm - Rönninge Salem Fotboll (RSF) | 1-3 | Vaxö IP |
Lö 2019-03-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
45 | F05-3 | 15:00 | Huddinge IF - Järla IF VIT | 1-2 | Källbrinks IP | ||
180 | P04-3 | 15:00 | Spånga IS FK - Älvsjö AIK U15 | 0-6 | Spånga IP | ||
198 | P04-5 | 14:00 | Kista SC - Karlbergs BK 04 | 1-10 | Ärvinge BP | ||
46 | F05-3 | 12:30 | Danderyds SK - IFK Vaxholm | 0-4 | Vaxö IP | ||
18 | F04-1 | 12:00 | Vasalund - Skiljebo SK | 3-0 (WO) | Skytteholm C | ||
151 | F09-1 | 11:00 | Viggbyholms IK FF - Rönninge/Salem Fotboll | Dolt | Hägernäs IP | ||
251 | P05-4 | 10:45 | AIK P05 Vit - Hammarby P05 lag 3 | 1-1 | Huvudstafältet | ||
170 | P04-1 | 10:15 | IFK Österåker P04 - Brommapojkarna 5 Röd | 1-1 | Röllingby 2 |
Fr 2019-03-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
319 | P06-6 | 18:30 | BooFF P06:2 - IFK Viksjö | 2-4 | Myrsjö |
Må 2019-03-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
192 | P04-4 | 19:00 | NSK P04 - Arameisk syrianska p 04 | 2-15 | Brunna ip |
Sö 2019-03-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
528 | P09-3 | 16:00 | Hanvikens SK - Älvsjö P09 Vit | Dolt | Älvsjö IP | ||
201 | P04-5 | 15:45 | Älvsjö AIK Utv - Kista SC | 0-2 | Älvsjö IP | ||
7 | F04-1 | 13:30 | Spånga IS - IK Frej Täby | 3-0 | Bromstens IP | ||
580 | P05-2 | 13:30 | Årsta FF - Älvsjö AIK Blå | 1-3 | Årstagården | ||
59 | F06-2 | 13:00 | Täby FK F06:2 - IFK Österåker FK | 1-0 | Skarpängs BP | ||
34 | F05-2 | 11:15 | IF Brommapojkarna 3 - Hammarby IF FF F05 Akademi | 1-3 | Stora Mossens IP | ||
68 | F06-3 | 11:00 | Åkersberga BK - IFK Vaxholm | 2-0 | Åkersberga sportcentrum | ||
125 | F08-1 | 11:00 | Älvsjö AIK F08 Vit 1 - Rönninge Salem Fotboll | Dolt | Älvsjö IP | ||
48 | F05-3 | 11:00 | Enebybergs IF F05 - Danderyds SK | 4-0 | Enebybergs IP | EIF tillsätter domare | |
79 | F06-4 | 11:00 | Värmdö IF - Bele Barkarby FF | 0-1 | Värmdövallen | ||
548 | F07-1 | 10:00 | Stuvsta IF Grön - Nacka FC | Dolt | Segeltorps IP | ||
248 | P05-4 | 09:00 | Spånga IS P05-2 - AIK P05 Vit | 1-3 | Bromstens IP | ||
430 | P08-3 | 09:00 | Reymersholms IK P08:3 - Örby IS | Dolt | Kärrtorps IP |
Lö 2019-03-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
275 | P06-1 | 16:30 | Bele Barkarby P 06 svart - FC Djursholm P06:2 | 1-0 | Djursholms IP 3 | ||
326 | P06-7 | 16:00 | IF Brommapojkarna 4U - Vendelsö IK P06:2 | 2-1 | Stora Mossen nedre | ||
271 | P05-6 | 13:30 | IFK Viksjö - IF Brommapojkarna 4 | 1-3 | Viksjövallen 2 | ||
190 | P04-4 | 13:00 | Arameisk syrianska p 04 - IFK Viksjö P04-4 | 3-0 | Brunna ip | ||
137 | F08-1 | 11:00 | Värmdö IF - Älvsjö AIK F08 Vit 1 | Dolt | Värmdövallen 21 | ||
154 | F09-1 | 10:00 | Älvsjö AIK FF - Viggbyholms IK FF | Dolt | Älvsjö IP plan 5 | ||
22 | F04-1 | 09:00 | Spånga IS - Vasalund | 1-1 | Huvudstafältet |
Fr 2019-03-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
260 | P05-5 | 19:00 | Norrtulls SK 2 - Tyresö FF P05 Röd | 0-2 | Danderydsvallen | ||
282 | P06-2 | 19:00 | IF Brommapojkarna 10U - Saltsjö-Boo IF | 1-7 | Nacka-tältet, Nacka IP | ||
202 | P04-5 | 18:30 | Åkersberga BK - Vendelsö IK 2 | 2-0 | Åkersberga Sportcentrum | ||
222 | P05-1 | 18:00 | Norrtulls SK 1 - Enebybergs IF | 3-1 | Danderydsvallen |
Sö 2019-03-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
434 | P08-3 | 15:00 | Reymersholms IK P08:3 - IFK Stocksund 1 | Dolt | Kärrtorps IP | ||
335 | P06-7 | 12:00 | Värmdö IF Vit - IF Brommapojkarna 4U | 0-5 | Värmdövallen 2 | Omkl.rum i Hemmesta Sporthall |
Lö 2019-03-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
253 | P05-4 | 13:00 | Rågsveds IF - AIK P05 Vit | 6-3 | Hagsätra IP |
Fr 2019-03-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
344 | P06-8 | 18:40 | Hässelby SK FF P06-3 - Hammarby IF P06.5 | 2-0 | Stadshagens IP |
Fr 2019-02-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
15 | F04-1 | 19:30 | IK Frej Täby - Älvsjö AIK | 0-7 (0-2) | Vikingavallen | ||
183 | P04-3 | 18:30 | Älvsjö AIK U15 - Vendelsö IK P04:1 | 0-0 | Älvsjö IP | ||
224 | P05-1 | 17:30 | Mälarhöjden IK - Norrtulls SK 1 | 4-1 | Vårbergs IP |
Sö 2019-02-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
182 | P04-3 | 15:30 | Älvsjö AIK U15 - Täby FK FA | 4-1 | Djursholms IP | ||
243 | P05-3 | 15:00 | Reymersholms IK - Boo FF P05:3 | 2-1 | Kärrtorps IP | ||
199 | P04-5 | 13:00 | Åkersberga BK - Älvsjö AIK Utv | 1-0 | Åkersberga Sportcentrum | ||
81 | F06-4 | 12:50 | Bro IK - Värmdö IF | 0-4 | Kungsängens IP | ||
280 | P06-1 | 12:00 | FC Djursholm P06:2 - Värmdö IF Blå | 1-1 | Djursholms IP 3 | ||
131 | F08-1 | 10:00 | Rönninge Salem Fotboll - Sollentuna FK | Dolt | Norrvikens Fotbollshall | ||
292 | P06-3 | 09:00 | Spånga IS P06 - Täby FK p06:6 blå | 6-3 | Järfällavallen (uppvärmd) |
Lö 2019-02-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
230 | P05-2 | 19:00 | Bro IK - Stureby SK | 3-0 (WO) | Kungsängen IP plan 3 | ||
25 | F05-1 | 17:00 | Saltsjöbadens IF - Ekerö IK | 1-2 | Myrsjö IP | ||
277 | P06-1 | 16:00 | IF BP 21U - FC Djursholm P06:2 | 3-0 | Djursholms IP 3 | ||
269 | P05-6 | 13:00 | Spånga P05-1 - IFK Viksjö | 0-3 (WO) | Spånga IP | ||
40 | F05-3 | 13:00 | Huddinge IF - IFK Vaxholm | 2-0 | Källbrinks IP | ||
39 | F05-3 | 13:00 | Ekerö IK 2 - Enebybergs IF F05 | 0-0 | |||
55 | F06-1 | 12:15 | Hammarby F06 - BP F06-3 | 6-0 | Kanalplan | ||
56 | F06-2 | 10:30 | IFK Österåker FK - Saltsjöbadens IF | 0-2 | Röllingby IP | ||
286 | P06-2 | 08:30 | Sollentuna FK Helenelund - Saltsjö-Boo IF | 1-2 | Sollentuna Fotbollshall |
Fr 2019-02-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
334 | P06-7 | 20:00 | Vendelsö IK P06:2 - Enebybergs IF | 4-0 | RM-hallen, Danderyd | ||
339 | P06-8 | 18:40 | Hässelby SK FF P06-3 - Täby FK p06:6 svart | 3-1 | Stadshagens IP |
Sö 2019-02-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
330 | P06-7 | 11:00 | IF Brommapojkarna 4U - FC Djursholm | 3-0 | Djursholms IP | ||
404 | P08-1 | Boo FF P08-10 - Huddinge P08-03 | 7-1 | Nacka IP |
Lö 2019-02-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
577 | P05-2 | 17:00 | Årsta FF - Bro IK | 1-2 | Kungsängens IP, plan 3 | ||
332 | P06-7 | 15:30 | Enebybergs IF - Värmdö IF Vit | 1-1 | RM-hallen Danderyds Gymnasium |
Sö 2019-02-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
279 | P06-1 | 19:00 | Sollntuna FK Viby - IF BP 21U | 1-2 | Sollentuna Fotbollshall |
Sö 2019-01-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
246 | P05-4 | 12:00 | AIK P05 Vit - Ekerö IK Blå | 3-3 | Skytteholms IP | ||
235 | P05-2 | 11:00 | Bro IK - IFK Haninge | 1-9 | Kungsängens IP, plan 3 |
Lö 2019-01-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
233 | P05-2 | 12:00 | Älvsjö AIK Blå - Bro IK | 5-0 | Kungsängens IP, plan 3 |
Lö 2019-01-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
121 | F08-1 | 11:00 | Mälarhöjden F-08 - Sollentuna FK | Dolt | Norrvikens Fotbollshall |
Lö 2018-12-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
390 | P07-3 | 14:30 | Hammarby Lag 2 - IF Brommapojkarna P07-4U | Dolt | Spånga Fotbollshall | ||
136 | F08-1 | 11:00 | Sollentuna FK - Hammarby IF FF | Dolt | Norrvikens Fotbollshall |
Lö 2018-12-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
221 | P05-1 | 13:30 | IF Brommapojkarna 17 - Mälarhöjden IK | 0-0 | Bromstens IP | ||
124 | F08-1 | 11:00 | Sollentuna FK - Enskede F08 svart/vit | Dolt | Norrvikens Fotbollshall | ||
552 | F07-1 | 10:00 | Viggbyholms IK FF - Sollentuna FK Kärrdal | Dolt | Hägernäs IP |
Fr 2018-12-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
308 | P06-5 | 17:30 | Norrtulls SK Orange - Sollentuna FK Sportfältet | 0-8 | Sollentuna Fotbollshall |
Sö 2018-12-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
266 | P05-6 | 19:00 | IFK Viksjö - Sollentuna FK P05 Nord | 1-3 | Norrvikens IP | ||
186 | P04-4 | 12:00 | IFK Viksjö P04-4 - NSK P04 | 2-5 | Viksjövallen 2 | ||
273 | P06-1 | 12:00 | FC Djursholm P06:2 - Sollntuna FK Viby | 1-4 | Djursholms IP3 | ||
346 | P07-1 | 11:00 | Rågsveds IF P07 Vit - IF BP 3 svart | Dolt | |||
483 | P09-1 | 11:00 | Hanvikens SK P-09 vit - Älvsjö AIK P-09 Gul | Dolt | Trollbäckens IP |
Lö 2018-12-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
293 | P06-3 | 15:00 | Hammarby IF p-06-6 - IFK Stocksund | 3-2 | Danderyds Arena | ||
141 | F09-1 | 15:00 | Viggbyholms IK FF - IFK Österåker | Dolt | Hägernäs IP | ||
354 | P07-1 | 15:00 | IF BP 3 svart - Örby IS Röd | Dolt | Stora Mossens IP | ||
463 | P08-4 | 13:00 | Spånga IS P08-7 - Älvsjö AIK P08 Blå | Dolt | Bromstens IP | ||
174 | P04-2 | 12:30 | Enskede IK P04 Svart - Nacka FC | 1-5 | Myrsjö IP | ||
10 | F04-1 | 11:15 | Saltsjö-Boo IF - Vasalund | 5-1 | Myrsjö IP | ||
527 | P09-3 | 11:00 | Älvsjö P09 Röd - Boo FF P09:8 | Dolt | Älvsjö IP | ||
264 | P05-5 | 11:00 | Mälarhöjden IK 2 - Tyresö FF P05 Röd | 1-1 | Vårbergs IP | ||
578 | P05-2 | 11:00 | IFK Haninge - Årsta FF | 3-0 | Torvalla IP 3 | ||
173 | P04-2 | 10:30 | IF BP 4 - IFK Viksjö P04-1 | 1-0 | Spånga IP |
Fr 2018-12-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
313 | P06-5 | 18:30 | Norrtulls SK Orange - AIK P06-Vit | 1-4 | Stadshagen IP 1 | ||
486 | P09-1 | 18:15 | Hanvikens SK P-09 Röd - Boo FF P09 mix | Dolt | Trollbäckens IP |
Sö 2018-12-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
61 | F06-2 | 17:00 | IFK Österåker FK - Hässelby SK | 3-1 | Röllingby IP | ||
493 | P09-1 | 15:30 | Boo FF P09 mix - Älvsjö AIK P-09 Gul | Dolt | Boovallen 2 | ||
175 | P04-2 | 15:30 | IFK Viksjö P04-1 - Enskede IK P04 Svart | 2-1 | Viksjövallen | ||
544 | F07-1 | 14:00 | Nacka FC - Sickla IF 1 | Dolt | Sicklavallen | ||
517 | P09-2 | 13:00 | TFK 09:10 - Boo FF P09:10 | Dolt | Skarpängs BP | ||
327 | P06-7 | 12:00 | FC Djursholm - Enebybergs IF | 1-3 | Djursholms IP3 | ||
203 | P04-5 | 11:45 | Karlbergs BK 04 - Älvsjö AIK röd | 5-1 (Z) | Älvsjö IP | ||
549 | F07-1 | 11:30 | Sickla IF 1 - Viggbyholms IK FF | Dolt | Sicklavallen | ||
368 | P07-2 | 11:00 | Segeltorps IF - Jarlabergs IF | Dolt | Segeltorps IP (11-manna) halvplan | ||
76 | F06-4 | 11:00 | Värmdö IF - Årsta FF | 3-0 | Värmdövallen | ||
167 | P04-1 | 10:45 | Brommapojkarna 5 Röd - Enebybergs IF | 0-0 | Bromstens IP | ||
314 | P06-6 | 10:00 | BooFF P06:2 - Enskede P06 Blå | 4-3 | Boovallen | ||
29 | F05-2 | 09:45 | IF Brommapojkarna 3 - Saltsjö-Boo IF F05 | 1-1 | Stora Mossens IP |
Lö 2018-12-01
Fr 2018-11-30
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
328 | P06-7 | 18:30 | Älvsjö AIK P06 Rosa - IF Brommapojkarna 4U | 0-9 | Älvsjö IP |
To 2018-11-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
571 | F07-2 | 18:00 | Rönninge Salem Fotboll - Älvsjö AIK FF Röd | Dolt | Berga IP |
Må 2018-11-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
219 | P04-6 | 20:00 | Huddinge IF 1 - Täby United | 0-5 | Hägernäs |
Sö 2018-11-25
Lö 2018-11-24
Fr 2018-11-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
309 | P06-5 | 17:00 | AIK P06-Vit - Vasalunds IF A | 0-1 | Skytteholms IP |
Sö 2018-11-18
Lö 2018-11-17
Fr 2018-11-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
521 | P09-3 | 18:15 | Hanvikens SK - Älvsjö P09 Röd | Dolt | Fornuddens BP |
Må 2018-11-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
398 | P08-1 | 18:30 | Hägersten HSK Svart - Viggbyholms IK FF | Dolt | Hägersten BP |
Sö 2018-11-11
Lö 2018-11-10
Fr 2018-11-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | F04-1 | 19:00 | Brottby SK - IK Frej Täby | 1-1 | Össeby IP | ||
477 | P09-1 | 18:15 | Hanvikens SK P-09 vit - Vendelsö IK Vit | Dolt | Fornuddens BP | ||
312 | P06-5 | 18:00 | Vasalunds IF A - Sollentuna FK Sportfältet | 1-2 | Kärrdals BP |
On 2018-11-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
436 | P08-3 | 14:30 | Stockholm södra fotboll - Reymersholms IK P08:3 | Dolt | Brunna IP |
Sö 2018-11-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
537 | P09-4 | 10:00 | Vendelsö IK Blå - Hammarby IF 24 | Dolt | Vendelsömalmskolans BP |
Lö 2018-11-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
329 | P06-7 | 12:00 | Vendelsö IK P06:2 - Värmdö IF Vit | 4-1 | Torvalla IP | ||
250 | P05-4 | 11:30 | Rågsveds IF - Spånga IS P05-2 | 0-0 | Hagsätra IP 1 | ||
67 | F06-3 | 10:00 | Enskede IK F06 Söderort - Rönninge Salem Fotboll (RSF) | 6-0 | Enskede IP 3 |
Må 2018-10-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
242 | P05-3 | 19:30 | Sörskogen - Hanvikens SK Lag Vit | 2-7 | Sörskogen IP, Musseronvägen 68, 141 60 H |
Sö 2018-10-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
473 | P08-4 | 18:30 | Älvsjö AIK P08-GUL - Huddinge P08-04 | Dolt | Älvsjö IP | ||
223 | P05-1 | 16:30 | Hanvikens SK Lag Röd - IF Brommapojkarna 17 | 1-2 | Trollbäckens IP | ||
370 | P07-2 | 12:00 | Saltsjö Boo IF - Sörskogen IF | Dolt | Velamsunds Bollplan, Velamsundsvägen 2 | ||
513 | P09-2 | 11:30 | Pappas Pojkar FF - Svensk/Palestinska FF | Dolt | Trädgårdstadsskolans BP | ||
249 | P05-4 | 11:30 | Ekerö IK Blå - Hammarby P05 lag 3 | 1-1 | Träkvistavallen 2 | ||
491 | P09-1 | 10:00 | Vendelsö IK Vit - Stureby SK Blå | Dolt | Vendelsömalmskolans BP |
Lö 2018-10-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
531 | P09-4 | 10:00 | Stureby SK Vit - Vendelsö IK Blå | Dolt | Sturebyskolans BP | ||
423 | P08-3 | Stockholm södra fotboll - Sörskogens IF | Dolt | Kärsby IP |
Fr 2018-10-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
288 | P06-3 | 18:00 | Hammarby IF p-06-6 - IFK Aspudden-Tellus Röd | 4-2 | Eriksdals BP |
To 2018-10-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
518 | P09-2 | 18:00 | Svensk/Palestinska FF - Älvsjö AIK blå | Dolt | Sätra BP |
Ti 2018-10-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
210 | P04-6 | 19:30 | DIF P04-2 - Huddinge IF 1 | 1-0 | Visätra sportcenter | ||
240 | P05-3 | 19:15 | Reymersholms IK - Sörskogen | 1-0 | Västberga IP | ||
445 | P08-4 | 18:30 | Älvsjö AIK P08 Blå - Älvsjö AIK P08-GUL | Dolt | Långbro BP |
Sö 2018-10-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
360 | P07-2 | 15:00 | Jarlabergs IF - Enebybergs IF Lag 1 | Dolt | Fisksätra IP |
On 2018-10-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
374 | P07-2 | Sörskogen IF - Jarlabergs IF | Dolt | Sörskogen IP, Musseronvägen 68, 141 60 H |